BGD HİNT OKYANUSUNDA: SEYŞELLER GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: SEYŞELLER ADALARI
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* HİNT OKYANUSUNDA TROPKAL ADA KEYFİ: SEYŞELLER
* DÜNYANIN EN GÜZEL PLAJLARINDA YÜZMENİN MUTLULUĞU
* KIŞ GÜNLERİNDE TROPİKAL ADADA GÜNEŞLENME ŞANSI
* MUHTEŞEM BALIK MENÜLERİ
* DEV DENİZ KAPLUMBAĞALARI SADECE SEYŞELLERDE VE GALAPAGOS’DA
* VANİLYA BAHÇELERİ, TROPİKAL YAĞMUR ORMANLARI
* DENİZ İÇİ MİLLİ PARKTA ŞNORKEL KEYFİ
* COCO DE MER MUCİZESİ

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN:
Saat 09:15 THY uçuşu ile Seyşeller takım adalarının merkezi MAHE adasına varış. Seyşeller’deki ilk günümüzde Mahe adasının en büyük kasabası ve ülkenin başkenti olan Victoria’yı ve Milli Park’ı gezeceğiz. Başkent Viktorya 25.000 nüfuslu. Britanya Krallığı’nın hediyesi saat kulesi ilk dikkati çekecek yapı. Hem camii, hem Anglikan kilise, hem Hindu tapınağı, hem Katedral. Bu çeşitlilik ve adalara hakim olan tolerans, mutluluk kaynağımız olacak. Seyşeller takım adalarının en büyük adası olan Mahe’yi gezdikten sonra, başkentten sadece 3 km. uzaklıktaki Beau Vallon plaj bölgesine geçeceğiz. Hindistan cevizi ve takamaka ağaçlarının gölgelediği bu plaj, adanın en uzun kumsallarına sahip, tek kelimeyle muhteşem. Otelimize yerleşip, denize koşacağız. Akşam, her sabah taze tutulan Hint Okyanusu balıkları ile hazırlanmış harika bir açık büfe yemek bizi bekliyor olacak. Konaklama Mahe adası.

2. GÜN:
Günümüze hindistan cevizi başta olmak üzere değişik taze tropikal meyveleri de sunan harika bir kahvaltı ile başlıyoruz. . Günboyu Beau Vallon plajında yüzme keyfi. Pansiyonumuzla plaj arasında shuttle servisi olacak. Öğleden sonra saat 14:00 Dive Seychelles ile tekne turu. Saint Anne adası çevresi Deniz Miili Parkı içerisinde şnorkel keyfi, Ternay körfezi mercan kayalıkları ve Secret Beach’de denize gireceğiz. Konaklama Mahe adası.

3. GÜN:
Tüm gün Mahe adası turumuz. Mahe adasında farklı plajlarda yüzme keyfi bizim. Ayrıca hindistan cevizli romuyla meşhur rom fabrikası, koloniyal mimarinin en güzel örneklerini sergileyen müze evler, çay tarlaları, dünyanın en büyük deniz kaplumbağlarını ellerimizle besleme keyfi, her biri gerçekten bir tilki kafasına benzeyen kafa yapısına sahip tilki meyve yarasaları, vanilya bahçeleri. İşte bu. Seyşeller çok güzel, çok özgün. Konaklama Mahe adası.

4. GÜN:
Sabah 11:30 feribot ile LA DIGUE adasına geçiyoruz. İşte cennetler arası en güzel cennet. 1-2 taksi hariç motorlu taşıtın bulunmadığı, her bir noktasında cennet kuşlarının cıvıldadığı, zümrüt yeşili bitki örtüsü ile bezeli bu cennet ada bizi mest edecek. 2 ya da 3 tekerlekli bisiklet sürmek ya da tabana kuvvet yürümek, bu adada ulaşım şekli. Bizler ise konaklıyacağımız tesisin “club car” arabalarını da kullanabileceğiz. İlk gün Veuve Reserve kuş cenneti alanını gezeceğiz. Adamız, black paradise flycatcher isimli cennet kuşunun dünyada yaşadığı son nokta, bu cennet kuşlarının peşine düşeceğiz. Adada trekking. Güneşi TAROSA BAR’da batırıyoruz, mumu bu barda söndürüyoruz. Cumartesileri bu bar, açık hava klübüne dönüşüyor, dans ve müzik, Saturday Night Fever. Akşam yemeği. Konaklama La Digue adası.

5. GÜN:
Bu sabah, L’union Estate&Kopra imalathanesi gezisi bizi mest edecek çünkü dünyanın en büyük deniz kaplumbağalarını burada kendi ellerimizle besleyeceğiz. Başta, her zaman dünyanın en güzel plajları listesine her zaman giren, anse source L’Argent plajı olmak üzere harika plajlarda yüzme keyfi ile de günümüz muhakkak ki unutulmaz geçecek. Evet La Digue adasını ömür boyu unutamayacağız, burası cennet gerçekten. Konaklama ve akşam yemeği La Digue adası.

6. GÜN:
La Digue adası cennetinde son günümüz. 3. en büyük ada olan La Digue’den, ülkenin 2. en büyük adası olan Praslin’e günübirlik gezi, bu günümüzü de unutulmaz kılacak. Unesco listesinde yer alan dünya harikası Vallee de Mai cennet vadisi gezisi, Praslin adasının en büyük cazibe merkezi. Konaklama ve akşam yemeği La Digue adası.

7. GÜN:
Sabah erkenden ana adamız Mahe adasına dönüyoruz. Son kez yüzme molası. Akşam üzeri havalimanına transfer. THY direkt uçuşu ile İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

2023 YILINDA DÜZENLİYECEĞİMİZ BU ÇOK ÖZGÜN GEZİMİZİN GÜNCEL FİYATLANDIRMASI BELLİ OLUR OLMAZ İLAN EDİLECEKTİR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!