BGD HAKKARİ-ZAPVADİSİ-VAN GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: HAKKARİ
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 04.08.2022 - 07.08.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🎯 VAN-HAKKARİ YOLU BOYUNCA AZ BİLİNEN HAZİNELER: VAN PERİBACALARI,
12 HAVARİDEN AZİZ BARTHOLEMOS MANASTIRI,
HOŞAP VADİSİ KALESİ,
ÇAVUŞTEPE KALESİ
✅ HEM VAN, HEM HAKKARİ, HEM YÜKSEKOVA, HEM ÇUKURCA, HEM ŞEMDİNLİ
🧿 SAT GÖLLERİ, BİRER DOĞA HARİKASI
🧿 HAKKARİ HALKI, HAKKARİ DÜĞÜNLERİ-KISMET
🧿 BERİVANLAR
🎯 YÜKSEK PLATOLARDA DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ
😋 NORDUZ SOFRASINDA KUZU ÇEVİRME

GEZİ PROGRAMI

1 GÜN: 4 AĞUSTOS PERŞEMBE
PEGASUS 07.35 SABİHA-VAN ya da THY 06:35 ISTANBUL-VAN uçuşları ile Van’a varışımız. Van’a iner inmez bingo! ilk sürpriz: ünlü Van Kahvaltısı sofrası bizim oley. Bugün VAN-HAKKARİ sathında yer alan az bilinen müthiş hazinelerin peşine düşeceğiz. Van’ın en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Başkale Van Peribacalarını ve doğal köy yaşamını göreceğiz. Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olan ve adına manastır ve kilise inşa edilen Aziz Bartholemos Manastırını da ziyaret edeceğiz. Zap Vadisi boyunca büyük bir heyecanla ilerliyeceğiz. Yüksekova’ya varış. Konaklama ve Akşam Yemeği Yüksekova’da Yüksekova Hilton DoubleTree Oteli.

2.GÜN: 5 AĞUSTOS CUMA
Kahvaltı sonrası Doğa Harikası Sat Göllerinde çıkacağız. Sat Göllerinde Berivanların yaşamını yerinde göreceğiz.Yüksek platolarda doğa yürüyüşü yapacağız. Öğle yemeği sonrası Şemdinli’ye geçeceğiz. Şemdinli’de ; Seyit Taha-I Hakkari Türbesi, Nehri Sarayı ve Nehri Şelalesini gezeceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Yüksekova’da.

3.GÜN: 6 AĞUSTOS CUMARTESİ
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Çukurca’ya hareket edeceğiz. Zap Vadisi boyunca muhteşem doğa eşliğinde Şine Dağı, Büyük Zap Suyunu göreceğiz. Çukurca’da tarihi Çukurca evlerini ve Çukurca Kalesini gezeceğiz. Çay kahve molası sonrası Hakkari’ye hareket edeceğiz. Öğle yemeği sonrası Hakkari Meydan Medresesini ziyaret edeceğiz. Hakkari kent merkezinde serbest zaman. Konaklama ve Akşam Yemeği Yüksekova’da.

4.GÜN: 7 AĞUSTOS PAZAR
Sabah kahvaltı sonrası Zap Vadisi ve Hoşap Vadisi ve Hovasor Vadisi boyunca Hakkari-Van sathında ilerliyeceğiz. Urartuların en önemli dış kaleleri olan Hoşap Kalesini ve Çavuştepe Kalesini gezeceğiz. Norduz sofrasında grubumuza özel kuzu çevirme… Van’da alışveriş için serbest zaman ve Havalimanı transferi, İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

Double odada kişibaşı 3450 TL
Single farkı 800 TL

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!