BGD FENER-BALAT GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ Değerli rehberimiz MUZAFFER ERTUNA ile

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İSTANBUL
Gezi Türü: KÜLTÜR GEZİSİ
Süre: 1 Gün
Tarih: 15.10.2023
GEZİ PROGRAMI

BGD FENER-BALAT
GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİSİ
Değerli rehberimiz
MUZAFFER ERTUNA ile

15 EKİM PAZAR
Saat 09:30-16:00

Buluşma Yeri: Cibali’de Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi önünde
Buluşma Saati: 09:30

Haliç kıyılarına açılan yollarında bir zamanlar çok hareketli bir yaşantının süregeldiği FENER ve BALAT semtleri, sahip oldukları eşsiz Bizans, Osmanlı, Rum, Yahudi, Bulgar ve Ermeni mirası ile günümüzde çok ama çok göz dolduruyorlar. FENER-BALAT gezisi hepimiz için olağanüstü bir deneyim.
Bu olağanüstü iki semte sıklıkla gezi düzenleyen deneyimli rehberimizle buluşma sonrası
neler göreceğiz neler:
Eski Cibali Tütün ve Sigara Fabrikası, Cibali Kapısı, Cibali Karakolu, Küçük Mustafa Paşa Hamamı, Gül Cami, Aya Kapısı, Sirkeci Baba, Ayakapı Hamamı, Aya Nikola Kilisesi, Maraşlı Rum İlköğretim Okulu, Fener Rum Patrikhanesi, Aya Yorgi Kilisesi, Kırmızı Mektep, Mesnevihane, Khanlı Kilise, Renkli Merdivenli Mektep Sokak, Dimitri Kantemir Sarayı, Sveti Stefan Bulgar Kilisesi (Demir Kilise), Balat Kapısı, Merdivenli Yokuş, Balat Evleri, Çıfıt Çarşısı, Ahrida Sinagogu, Surp Hıreşdagabet Ermeni Kilisesi, Ferruh Kethüda Cami, Aya Dimitri Kilisesi, Atik Mustafa Paşa Cami, Blakhernai Meryem Ana Kilisesi ve Ayazması.
Böylece pek çok tarihi binayı ziyaret etmiş olacağız, bazı mimari eserleri ise rehberimiz bize bina dışında iken anlatacaktır.
Gezimiz yaklaşık saat 16:00’da Ayvansaray’da sona erecektir.

FİYAT

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI:
Kişibaşı 590 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER: Profesyonel rehberlik hizmeti, rehberimizi rahat dinlememiz için kulaklık sistemi, tarihi yapılar için gerekli ödemeler.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Bu gezimiz yürüyüş turudur. Buluşma ve gezinin sonlanma noktaları ile ilgili detaylı bilgiler verilecektir. Kamu ya da özel araçlarımızla buluşma noktasına ulaşımımızı ve öğle yemeği molası sırasında rehberimizin tavsiyeleri ile tercih edeceğimiz öğle yemeğimizi kendimiz karşılayacağız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!