BGD EN GÜZEL ZAMANINDA FAS’DA: BİR MAĞRİP RÜYASI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FAS
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 27.04.2024 - 04.05.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

27 NİSAN-4 MAYIS FAS GEZİMİZİN UNUTULMAZ ŞAHİKALARI
MAVİ ŞEHİR ŞAFŞAVAN
RICK’s CAFE’de GALA YEMEĞİ, 1001 GECE MASALLARI TADINDA BİR AKŞAM
TANCA’ya DİREKT UÇUŞ ile kuzeyden güneye FAS KÜLTÜR GEZİSİ, en verimli, en doğru program
MARAKEŞ GECELERİ
MARAKEŞ’in GİZLİ HAZİNELERİ en güzel BGD ile yaşanır.
TANCA, CEBELİTARIK, TETUAN, ŞAFŞAVAN, CAP SPARTEL, ASİLAH, MEKNEZ, FES, RABAT, KAZABLANKA Muhteşem gezi noktaları
FAS sorumlumuz sevgili Murat Serim’in sihirli dokunuşları ile mükemmel bir kültür, gastronomi ve deneyim gezisi, doyumsuz bir keyif haftası.

GEZİ PROGRAMI

27 NİSAN-4 MAYIS 2024
7 GECE 8 GÜN

TANCA DİREKT UÇUŞ
KOLAYLAŞAN ŞAFŞAVAN GEZİSİ
KAZABLANKA KONAKLAMA ve
ÖDÜLÜ: RICK’s CAFE’de AKŞAM YEMEĞİ
GEZİMİZİN PROGRAMI

I. GÜN: 27 NİSAN CUMARTESİ
TANCA-CEBELİTARIK
Fas Kraliyet Havayolları uçağı ile 14.55’te Tanca’ya uçuşumuz, yerel saatle 17:30’da Cebelitarık boğazında yer alan dünyaca meşhur Tanca şehrindeyiz. Cebelitarık kıyısında panaromik keyfimiz ve ardından şehir merkezinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanca Hilton.
Tanca Hilton tüm dünyada en çok sevdiğimiz otellerden.

II. GÜN: 28 NİSAN PAZAR
TETUAN-MAVİ ŞEHİR ŞAFŞAVAN-TANCA
Sabah kahvaltısının ardından Mavi şehir Chefchaouen’a gidiyor olma sevinci ile yüzlerimiz gülecek. Yolumuzun üzerinde, beyaz ve yeşil renklerin hâkim olduğu Tetuan şehrine uğrayacak ve Fas’daki ispanyol kültürünün gizli kalmış izlerini süreceğiz… Burada vereceğimiz molada meşhur Feddan Parkını, şehir meydanını ve beyaz medinanın muhteşem manzarasını seyredecek, bol bol fotoğraf çekeceğiz. İç Ege bölgesini andıran özellikler barındıran bir coğrafyada unutulmuş hissiyatı veren Fas’ın nazar boncuğu Mavi Şehir Şafşavan’ı önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. Ulucamii ve Kalesi ile ortaçağ kenti Şafşavan’ın Hammam meydanında Nane çayı, Ras El Ma ‘da fotoğraf molası vereceğiz. Muhteşem bir eski konakta unutulmaz öğle yemeğimiz. Şafşavan’a muhteşem dokunuşumuz.
Tanca’ya dönünce medine’de Socco meydanını, beyaz sokakları, dünya üzerindeki ilk Amerikan elçiliğini keşfedeceğiz. Konaklama Tanca.

III. GÜN: 29 NİSAN PAZARTESİ
CAP SPARTEL-ASİLAH-MEKNEZ-FES
Sabah kahvaltısından sonra Akdeniz ve Atlas okyanusunun bir araya geldiği nokta Cap Spartel’i göreceğiz. Harika plaj ve doğa manzaraları eşliğinde Fas sahillerinin en iyi korunmuş şehri Assilah ise bizleri uçuracak.
Portekiz döneminde altın çağını yaşayan Assilah’ın beyaz badanalı okyanus manzaralı kale ve sokakları bugün birçok sanatçının sergi alanı. Onlarca sanatçının sokak resimleri ile sürprizlerle dolu rengarenk bir tur bizim.
Öğle yemeğinin ardından; Tarihin efsane sultanlarından Mulay Ismail tarafından önce ordugah ve saray olarak inşa edilmiş ardından 16. Yüzyılın yeni başkenti olarak imar edilmiş Meknez şehrini göreceğiz. Kentte dünya üzerinde Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail türbesi ve eski şehir surlarını göreceğiz.
Akşiam saatlerinde Fes’e ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Fes.

IV. GÜN: 30 NİSAN SALI
FES
Sabah kahvaltısı sonrası mistik Fes şehrini geziyoruz. Kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve hemen yanında yer alan Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan kaleye çıkacak şehrin etkileyici manzarasını seyredeceğiz. Öğle yemeğimiz unutmaz bir sarayda. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhaneyi görecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fez.

V. GÜN: 1 MAYIS ÇARŞAMBA
FES-RABAT-MARAKEŞ
Sabah kahvaltının ardından başkent Rabat şehrine geçeceğiz. Önce Kraliyet Sarayı Meydanını ve Muhammed V bulvarını ziyaret edeceğiz. Eski Rabat’ın mavi boyalı dar ara sokaklarında fotoğraf çekmeye doyamayacağız.
Sale şehrine bakan, Bouregreg nehri ağzında kurulu kalede geleneksel nane çayı molası vereceğiz, yüzlerce yıllık bu mekân korsan hikayeleri ile yaşamaya devam ediyor. Öğleden sonra güneyin incisi Marakeş’e gidiyoruz. Akşam saatlerinde Marakeş’e ulaşıp harika otelimize yerleşiyoruz. Ve muhteşem bir Marakeş gecesi bizim.

VI. GÜN: 2 MAYIS PERŞEMBE
MARAKEŞ
Sabah kahvaltının ardından Marakeş’i keşfedeceğiz.
Marakeş Medina turumuzda, 19. yüzyıl sadrazamlarının Marakeş Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Kutubiya Minaresini seyrettikten sonra, maceramız SUK adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar, ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedebilir, kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktarlar bizleri eğlendirecek duraklardan biri olabilir. Ve yine unutulmaz bir öğle yemeği molası. Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz.Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “Mucizeler Avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı için; kısaca “Açık Hava Tiyatrosu” diyebiliriz. Ve tüm dünyada en canlı gece hayatına sahip şehirlerinden Marakeş’de tekrar ve yeniden unutulmaz bir gece.

VII. GÜN: 3 MAYIS CUMA
KAZABLANKA
Sabah kahvaltımızdan sonra Kazablanka şehrine geçeceğiz.
2. Dünya savaşı yıllarında casusların cirit attığı Casablanca, şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birisi ve ülkenin en büyük şehridir. Casablanca’da Hobous semti, Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekândan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler. Ve Kazablanka’da olmanın ödülü: Rick’s Cafe’de akşam yemeği keyfi bizim. Konaklama Kazablanka.

VIII. GÜN: 4 MAYIS CUMARTESİ
Sabah havalimanına transfer ve ISTANBUL’a uçuşumuz. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı 1999 Avro
Single farkı: 490 Avro

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
BİR BGD BİKİNİ TUR GÜZELLİĞİ
İSTANBUL-TANCA gidiş KAZABLANKA-İSTANBUL dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Fas’da bizimle dev isim, koordinatörümüz MURAT SERİM
TANCA HİLTON ve MARAKEŞ MERIDIEN – Endülüs bahçeli, hayran olunası- FES PALAIS MEDINA SARAY otellerinde 2’şer gece ve KAZABLANKA NEW HOTEL’de 1’er gece konaklamalar
Marakeş Akşam Yemekleri: Chez Ali Berberi Gösterisi ve Akşam Yemeği Jad Mahal Club Akşam Yemeği
Kazablanka’da Rick’s Cafe’de akşam yemeği.
Tüm kahvaltılar, öğle ve akşam yemekleri
Lüks otobüs ile ülke içi tüm transferler
Tüm müze ve ören yeri girişleri Seyahat sigortası
BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Yemeklerde alınacak tüm veya bazı içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!