BGD EN GÜZEL ZAMANINDA ENDÜLÜS’de

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İSPANYA
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 06.09.2023 - 11.09.2023
GEZİ PROGRAMI

I.GÜN: 6 EYLÜL ÇARŞAMBA
MALAGA-GRANADA
Akdeniz’in en canlı, en renkli bahçesi Endülüs’e yolculuğumuz İstanbul Havalimanında başlayacak. Türk Hava Yollarının direk uçuşu ile yasemin kokulu Malaga şehrine varışımız. Binlerce yılın bir geçiş noktası olan bu şehrin yarım kalmış katedralini, Alcazaba’yı, Arena meydanını gezdikten sonra önce beyaz badanalı sahil kasabalarını ardından yemyeşil vadileri geçerek Granada’ya ulaşacağız. Masallarla, şiirlerle, ağıtlarla, şarkılarla dillere destan Granada’ya bir tepeden baktıktan sonra akşam yemeğimizi alacak ve çok merkezi otelimize yerleşeceğiz.

II.GÜN: 7 EYLÜL PERŞEMBE
GRANADA
Sabah, en son elden çıkan Mağribi şehrini keşfetmek üzere kahvaltıda buluşacağız. Tepelerin arasında, anıtların, sokakların, bahçelerin büyülü bir topluluğu, görsel bir şölendir Granada. Bir ispanyol şair; Granada’da kör olmaktan daha zalim bir kader olamaz der. Birbirinden güzel meydanlar, sokaklar, bahçeler arasında dolaşacağımız bu şehirde öncelikle Endülüs efsanesinin baş yapıtı El Hamra sarayını ve bahçelerini gezeceğiz. Arap mahallesinin UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak listelenen, küçük dar sokaklarını, eski Nasrid bölgesi Albaicín’i keşfedeceğiz. Granada Katedrali, Murabitun Camii’ni görecek, Isabel La Católica meydanında dolaşacağız.Çok özel bir mekanda keyfini süreceğimiz akşam yemeğimiz unutulmaz olacak. Konaklama Granada.

III. GÜN: 8 EYLÜL CUMA
CORDOBA-SEVİLLA
Sabah kahvaltısından sonra dünyanın en ilginç şehirlerinden Cordoba’ya gideceğiz. 2 saatlik bir yolculuk sonrası Guadalquivir nehri üzerine kurulu tarihi köprüden yürüyerek büyük Roma kapısından şehre gireceğiz.
III. Abd Al Rahman döneminde, Endülüs’ün başkenti Kurtuba’da 1000’e yakın cami vardı.
Kuşkusuz şehrin bu dönem en önemli merkezi, eşsiz saflıkta bir mimari mücevher olan Ulu Kurtuba Camisiydi. Tarihi Kurtuba camii’ni gezecek ardından orta çağdan kalma küçük bir sinagoga sahip Yahudi mahallesini, balkonları çiçeklerle dolup taşan güzel Calle de las Flores yolunu göreceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu bin yıllık şehir, tarih boyunca buraya yerleşmiş çeşitli kültürlerin yaşayan mirasıdır. Kurtuba medreselerinin dünya bilim tarihine bırakığı izleri tartışarak Sevilla şehrine ulaşacak otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimize geçeceğiz. Konaklama Sevilla.

IV. GÜN: 9 EYLÜL CUMARTESİ
SEVILLA
Kahvaltımızın ardından tüm günümüzü Sevilla’ya adayacağız. Arap, Roman, Vandal, Katolik tam bir melez gerçek bir Endülüslü bu şehir, Don Juan ve Carmen’i doğurmuş, baştan çıkarıcı ruhu, hareketli mahalleleri, özgün gastronomisi ve her yerde bulunan portakal ağaçlarının kokusuyla gezginleri fetheder.
Büyük İspanta İmparatorluğunun dünyanın dört bir yanından elde ettiği zenginliğin sembolü Maria Luisa Parkı, Plazza America, Sevilla Katedrali’ni göreceğiz. Emevi döneminin izlerini arayacak, Hiralda Minaresi, Alcazar, İspanyol kaşifleri anacağımız Hindistan Arşivleri, Tütün fabrikası, Santa Cruz’un dar sokaklarını gezeceğiz. Ve en özel gecemizde Flamenkonun şehrinde harika bir Flamenko gösterisi keyfi bizim. Konaklama Sevilla.

V. GÜN: 10 EYLÜL PAZAR
RONDA-SETENIL DE LAS BODEGAS-MARBELLA
Sabah Sevilla şehrine veda ederek Endülüs’ün en ilginç kasabalarından Ronda ya gideceğiz. Boğa güreşlerinin beşiği olan bir vadinin kenarında, 723 metrede, ihtişamlı bir kanyonun iki yanında kurulmuş küçük bir kasaba Ronda. E. Hemingway’in “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” isimli eseriyle ölümsüzleşen ve İspanya İç Savaşı sırasında yaşanan acı olaylarla tarihe geçen kasaba Roma, İslam ve Ortaçağ eserleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ronda şehrindeki gezimiz sonrasında bölgenin şaşkınlık uyandıran bir diğer önemli kasabası Setenil De Las Bodegas’a geçeceğiz. Setenil’in kayalar arasına kurulu beyaz badanalı evleri dünyanın her yanından fotoğraf çekmeye gelen meraklıları ağırlıyor. Bu fantastik sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrası İspanya’nın en lüks tatil beldelerinden olan dünyaca ünlü Marbella’ya varacağız. 1960’lardan sonra gün geçtikçe gelişen ve güneyin önemli destinasyonlarından biri haline gelen Marbella kasabasını gezecek, ünlü yat limanı Puerto Banus ve lüks mağazaların yer kapmak için yarıştığı alışveriş caddesinde gezimizi noktalandıracağız. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimizde dinleneceğiz.

VI. GÜN: 11 EYLÜL PAZARTESİ
MARBELLA
MALAGA HAVALİMANI-İSTANBUL
Kahvaltımızın ardından plaj ve alışveriş keyifleri bizim oley. Saat 14:00 gibi havalimanı transferi. Türk Hava Yolları İstanbul seferi ile dönüşümüz, bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı 1580 Avro + uçak
THY uçak biletleri dahil fiyat 2080 Avro.
Single fiyatı henüz belirlenmemiştir.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
– THY İSTANBUL-MALAGA gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.
o 2 gece Malaga, 2 gece Sevilla ve 1 gece Marbella’da butik otellerde kahvaltı dahil konaklama.
o Tüm akşam yemekleri.
o Lüks otobüs ile havalimanı ve tüm Endülüs bölgesi transferleri:
MALAGA-GRANADA-CORDOBA-SEVİLLA-RONDA-SETENIL DE LAS BODEGAS-MARBELLA.
o FAS ve ENDÜLÜS sorumlumuz Sevgili Murat Serim’in rehberliği.
o Hepimize/dileyenlerimize Sevilla’da Sevillanas-Flamenko kursu (Küba’da salsa kurslarımız çok başarılı geçiyor).
o Şarap bağlarında şarap tadımı.
o Sevilla’da 1929 Sevilla Pan America Fuarı için İspanyol kralının emri ile inşa edilen ikonik ALFONSO XIII otelinde akşam yemeği.
o Granada’da Elhamra manzaralı Mirador’da akşam yemeği.
o Jet set mekanı MARBELLA’da plaj keyfi.
o SEVILLA’da yemekli flamenko gösterili muhteşem gecemiz.
o Tüm müze ve ören yeri girişleri
o Seyahat sigortası
o BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Yemeklerde alınacak içecekler
– Öğle yemekleri

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!