BGD DOĞU KARADENİZ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: DOĞU KARADENİZ
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 27.07.2022 - 31.07.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🧿 MAÇAHEL ve Maral şelalesi, İremit Ahşap Camii
✨ CEHENNEM DERESİ KANYONU
📍ARDANUÇ DANZOT KÖYÜ
🌿 LAŞET YAYLASI
🧿 POKUT, POKUT, POKUT
🧿 BORÇKA KARAGÖL
🧿 ŞAVŞAT KARAGÖL
🍷HUSER YAYLASINDA GÜN BATIMI
😋 DEMİRKAPI YAYLASINDA KUZU ÇEVİRME VE MUHTEŞEM KARADENİZ GASTRONOMİSİ

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 27 TEMMUZ ÇARŞAMBA
Sabah 11:00 gibi Pegasus Sabiha Gökçen ya da THY İstanbul uçuşu ile Kars havalimanına ulaşmış olacağız. Günümüzün ilk keyfi Kars Kaz Evinde Yöresel Kars gastronomisi olacak. Ardından hemen Susuz-Ardahan Yol güzergâhı üzerinden Artvin Laşet yaylasına doğru hareket edeceğiz. Yol güzergâhımızda Ardahan Kalesi ve Kura Nehrini göreceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama Laşet yaylasında.

2. GÜN: 28 TEMMUZ PERŞEMBE
Sabah kahvaltı sonrası Laşet yaylasına veda edip Doğu Karadeniz’in en bakir Milli Parklarından biri olan Sahara Milli Parkı ve Şavşat Karagölü gezeceğiz. İşte Karadeniz doğasının tüm cömertliği bizleri sarıp sarmalayacak. Ardından Doğu Karadeniz’in en bakir ilçelerinden biri olan Urartu medeniyetinin Kuzey sınırındaki son kalesi olan Ardanuç ilçesini gezeceğiz. Ardanuç Turumuzda Cehennem Deresi Kanyonu yürüyüşü de olacak. Köyümüzde Yöresel öğle yemeği büyük keyif. Ardanuç Konakları gezileri sonrası Danzot Köyüne hareket edeceğiz. Ormanların içerisinde özel dizayn edilmiş tahta mimarili konaklama tesisimiz. Akşam doğa yürüyüşü. Konaklama ve Akşam yemeği Danzot köyünde.

3. GÜN: 29 TEMMUZ CUMA
Sabah kahvaltı sonrası Borçka’ya doğru hareket edeceğiz. Derinler Barajı ve Borçka’da molalarımız olacak. Ardından belki de gezimizin en olağanüstü noktası MAÇAHEL VADİSİ bizlere müthiş panaromalar sunacak. İşte Türkiye’mizdeki İsviçre! Acaba karşı dağlardan herhangi bir anda Heidi koşarak bize doğru gelir mi? Anadolumuzun tek bioreserv bölgesi olan Maçahel vadisi, günümüzde Türkiye ve Gürcistan’daki Acaristan Özerk Cumhuriyetinde yer alan toplam 18 köyden oluşan bir özel bölgedir. Tüm bu köyler Gürcü köyüdür, 6 Gürcü köyü Türkiye tarafında yer alır. Maçahel Anadolumuzun tek saf arı ırkı olan Kafkas arılarının yaptığı ballarla meşhurdur ve bizler de bu balları zevkle tüketiyoruz. Bu özel vadide öğle yemeği keyfinden sonra inanılmaz süslemeli İmerit Camii, Camili köyü ve Maral Şelalesi gezileri. Ardından Borçka Karagöl’de doğa yürüyüşleri bizim. Bu unutulmaz keyiflerden sonra bir diğer muhteşem doğaya, Fırtına Vadisine hareket. Akşam yemeği ve konaklama Ayder’de, bölgenin en özel konaklama tesisinde olacak.

4. GÜN: 30 TEMMUZ CUMARTESİ
Sabah kahvaltı sonrası Ayder Yaylası keyfi, Gelin Tülü Şelalesi. Özel araçlarla birbirinden özel 4 yayla bizim oley. Özellikle Pokut yaylasında bulutların içine süzüleceğiz, birer kartal olacağız. Hayatımızın en fotojenik noktası belki de burası olacak. Pokut Yaylası ve Sal yaylası doğa yürüyüşleri. Ve Avasor ve Huser yaylaları, Huser yaylasında şarap eşliğinde müthiş güneş batışı. İşte bu ömür boyu unutulmaz. Akşam yemeği ve konaklamamız yine Ayder’de.

5. GÜN: 31 TEMMUZ PAZAR
Sabah kahvaltı sonrası Karadeniz sahili boyunca Rize’ye doğru hareket edeceğiz. Rize şehir turu. Ve Uzungöl panaroması ile güzeller güzeli yaylamıza gideceğiz. Demirkapı yaylasında bize özel kuzu çevirmeli öğle yemeği de unutulmaz olacak. Yayla yürüyüşü sonrası çay fabrikası ve Sürmene bıçak atölyesini gezip Trabzon havalimanı, evlerimize dönüş zamanı. saat 20.50 Pegasus havayolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Ya da benzer saatlerde THY ile Sabiha Gökçen’e ya da İstanbul havalimanına.

FİYAT

TEMMUZ ayında düzenleyeceğimiz bu gezimizin güncel fiyatı belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!