BGD DOĞU KARADENİZ GEZİMİZ: MACAHEL, KAÇKAR DAĞLARININ YAYLALARI, GİZEMLERİ ve ÇOK DAHA FAZLASI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: DOĞU KARADENİZ
Gezi Türü: KÜLTÜR ,TARİH VE GASTRONOMİ
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 13.09.2023 - 17.09.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* DOĞU KARADENİZ*
Zerdüşt metinlerinden Kuran-ı Kerim’e tüm kutsal metinlerde bahsedilen *CENNET* işte burası. Çölün tersi, yemyeşil ve her yerden su fışkırmakta.
Ve en güzel zamanı tabii Ağustos sonu ve Eylül’ün ilk yarısı. En az yağış, en güzel doğa.
Ve müjde 13-17 EYLÜL tekrar DOĞU KARADENİZ yollarındayız oley.

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 13 EYLÜL ÇARŞAMBA
Bu yaz sabahında Erzurum havalimanına uçuşumuz. Gezimizin ilk durağımız: TORTUM.
Bu ilçede doğup ünü tüm dünyaya yayılan Cağ Kebabının merkezine gideceğiz. Yemek sonrası Gürcü Bagradlı Hanedanlığının en önemli Manastırı olan Öşvang Manastırını göreceğiz. Manastır renkli taş bezemeleri ve kabartama figürleri ile ünlüdür. Çoruh vadisindeki Türkiye’nin en yüksek şelalesi olan Tortum Şelalesi’ni göreceğiz. Ardından Çoruh Vadisi boyunca Artvin’in en bakir ilçesi Ardanuç’a seyahat edeceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Ardanuç İlçesindeki Danzot Köyünde. İşte o köy, Karadeniz’deki bizim köyümüzdür.

II. GÜN: 14 EYLÜL PERŞEMBE

Sabah kahvaltı sonrası Danzot köyünde doğa yürüyüşü bizlere Karadeniz sevdası aşılamaya başlıyacak. Karadeniz=Cennet.
Ardından Cehennem Deresi Kanyonunu ve Urartuların Karadeniz’deki en önemli merkezi kalelerinden biri olan Ardanuç Kalesi’ni göreceğiz. Daha sonra Karadeniz’deki doğası keşfedilmemiş Sahara Milli Parkını gezeceğiz. Öğle yemeği sonrası Şavşat Karagölü keyfi bizim oley. Şavşat Karagöl’de doğa yürüyüşleri unutulmaz. Konaklama ve Akşam Yemeği Sahara Milli Parktaki Laşet yaylasında. İşte bu yayla, bizim yaylamızdır.

III. GÜN: 15 EYLÜL CUMA

Kahvaltı sonrası Çoruh Vadisi boyunca Artvin’e seyahat edeceğiz. Artvin şehir merkezi turu ve kahve molası. Artvin Kalesi’ni göreceğiz. Karadeniz’deki en uzun Zipline etkinliğini biz yapacağız. Borçka’da öğle yemeği: Gürcü Yemekleri. Sofralar dile gelecek. Yemek sonrası doğa harikası Borçka Karagöl’de doğa yürüyüşü yapacağız. Vee artık Karadeniz’in Türkiye’de ki tek biyosfer rezervinin olduğu Maçahel’deyiz. Ülkemizde kalan 6 Gürcü Köyünün doğasını, kültürünü, folklörünü, yemeklerini ve ünlü Maral Şelalesini göreceğiz. Konaklama ve Akşam yemeği Maçahel’de. İşte bu biorezerv, bizim bioreservimizdir.

IV. GÜN: 16 EYLÜL CUMARTESİ

Sabah Kahvaltı sonrası Fırtına Vadisi’ne doğru seyahat edeceğiz. Grubumuza özel araçlar ile Fırtına Vadisinin en güzel yaylaları olan Pokut ve Sal Yaylasına seyahat edeceğiz. Öğle yemeği sonrası Pokut ve Sal Yaylalarında doğa yürüyüşlerini yapacağız. Ayder Yaylasında Gelintülü Şelalesi ve Ayder Yaylasını göreceğiz. Konaklama ve Akşam yemeği Fırtına Vadisinde. İşte bu müthiş otel, bizim otelimizdir, çoook güzel.

V. GÜN: 17 EYLÜL PAZAR

Sabah Kahvaltı sonrası Zilkale, Palovit Şelalesi, Çat Vadisi, Şimşir Ormanları ve Kaçkar Dağlarının en güzel yaylalarından olan Elevit yaylasını gezeceğiz. Birbirini takip eden şahikalar. Bu sabah da şahikalar sabahı!
Öğle yemeği Rize’de Ünlü İspir Kuru fasülyeci’de. Ünlü Rize bezi alışveriş imkânı, çay fabrikası gezisi, Trabzon şehir turu. Ve Trabzon Havalimanına transfer. İstanbul’umuza uçuşumuz, bir rüyanın sonu.

FİYAT

Kişibaşı double odada 12.000 TL
Single farkı 3.000 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
* 4 gece bölgenin en iyi Otellerinde sabah kahvaltıları ve Akşam Yemekleri dahil konaklama
* Tüm Öğle Yemekleri
* Yaylalara Özel Transfer
* Lüks Araçlar ile ulaşım hizmetleri
* Özenli Rehberlik Hizmetleri
* Araç içi ikramlar
* Seyahat Sigortası
* GAGİK Tour Refakati
* BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
_SADECE_ Uçak Biletleri
MÜZEKART’ınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!