BGD BREMEN MEDCEZİR GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: BREMEN
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

💥 KUZEY DENİZİNDE OLAĞANÜSTÜ BİR DOĞA OLAYININ İÇİNDE OLACAĞIZ: MEDCEZİR
💥AT ARABALARI İLE DENİZE AÇILACAĞIZ BÜYÜK BİR GEMİYLE TEKRAR KARAYA DÖNECEĞİZ
🧿MÜTHİŞ ALMAN HANSE ŞEHRİ BREMEN
🧿 CELLE KASABASI: SAFRANBOLUMUZUN ALMAN HALİ, YÜZLERCE AHŞAP EV
🧿 BECK’S, BREMEN RATSKELLER, CELLE RATSKELLER: MÜTHİŞ ALMAN İŞLETMELERİ
💥NEUWERK ADASINDA PİKNİK
💥BREMEN GECE TURU

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 10 Haziran 2023
BREMEN İstanbul’dan sabah Bremen’e uçuşumuz. Bugün Bremen şehrinin tadını çıkartacağız.Berlin ve Hamburg ile birlikte Almanya’nın tek şehirden oluşan 3 eyaletinden biri olan Bremen, haklı olarak gururlu ve misafirperver bir Alman şehri.1260 yılında Hanse birliğine giren Bremen, 1646 yılında Kayzer denetiminde serbest imparatorluk şehri ve zamanla da serbest Hanse şehri olmuş. Bremen’in Unesco listesinde yer alan MARKT meydanı ve belediye binası ve de 1951 yılında Bremenli sanatçı Gerhard Marcks eseri Bremen Mızıkacıları eseri ilk göze çarpacak şehir detayları.Dom St. Petri, önemli bir Protestan katedrali, güney kulesine çıkılıp tüm şehir tepeden izlenebilir. Schnoor bölgesi ise bizim Kumkapı bölgesi gibi eskiden balıkçıların yer aldığı, günümüzde ise turistleri hedefleyen restoranları ile çok neşeli bir ortam sunmakta. Gecemizi meşhur BREMEN RATSKELLER mahzeni taçlandıracak. İlk akşam yemeğimiz. Konaklama Bremen.

2. GÜN: 11 Haziran 2023
BREMEN-CELLE Kahvaltı sonrası güne meşhur BECK’S işletmesini gezerek başlıyoruz. Peşinden masal şehir CELLE bizi bekliyor olacak. CELLE, 400 adet Orta Çağ’dan kalma kagir binasıyla göz dolduran bir müze şehir. Ayrıca Celle Şatosu. Kasabanın eski Yahudi mahallesinde yer alan sinagog, kuzey Almanya’nın en eski sinagogu. Tamamen korunmuş ahşap binalarla dolu bu kasabanın sokakları nefes kesici. Ödülümüz ise bu sefer CELLE RATSKELLER mahzeninde unutulmaz bir akşam yemeği olacak. Konaklama Bremen.

3. GÜN: 12 Haziran 2023
MEDCEZİR İşte MED ve CEZİR günümüz. Kuzey Buz Denizinde med cezir mucizesine şahit olmak için Cuxhaven’a seyahatimiz. Burada Unesco koruması altındaki Wadden Denizi bölgesine ulaşmış olacağız, bu bölge tüm dünyada med/cezir doğa olayını yaşayabilmek için en doğru adreslerden birisi çünkü dünyanın en geniş, bölünmemiş, gelgit etkisini yaşayan kumsallar ve çamur altındaki düzlükler bölgesi burası. Hamburg şehrini ikiye bölen Elbe nehri deltasından Batı’da Hollanda’ya kadar uzanmakta.Rehberimiz eşliğinde bizleri bekleyen at arabalarına yağmurluklarımızı giyerek geçiyoruz ve denize açılıyoruz oley. SİZ HİÇ AT ARABALARINA BİNEREK DENİZE AÇILDINIZ MI? SİZ HİÇ DENİZDE 10 KM AÇILARAK MEDCEZİR GELGİTLERİNİ GÖZLEDİNİZ Mİ? İşte bu. 10’ar kişilik at arabaları ile denizin içinde açılıyoruz ve 10 km ilerleyerek Neuwerk adasına ulaşıyoruz. Adaya çıktığımızda harika bir piknik ve doğa yürüyüşleri bizim. Akşam üzeri saat 4 gibi bir Kuzey Buz Denizi bölgesi olan Wadden Denizi’ne Atlantik Okyanusu’nun suları geri döner ve üzerinde olduğumuz ada tekrar açık denizlerin ortasında kalır, inanılmaz. Karaya dev gemi ile döneriz. Bir adaya bir at arabası ile gidip adada piknik yapıp adadan dev bir gemi ile dönmek inanılmaz bir deneyimdir. Bremen’e dönüşümüzde serbest zaman, konaklama Bremen.

4. GÜN: 13 HAZİRAN 2023
THY uçuşu ile Bremen’den İstanbul’umuza dönüşümüz.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!