BGD BORDO-SAN SEBASTİAN-BİLBAO

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FRANSA VE İSPANYA
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* Fransa’nın en güzel şehirlerinden BORDO
* Müthiş Saint Emilion bağları
* Montesquieu’nun doğup yaşadığıLa Brede Şatosu
* Fransa’nın en meşhur sahil beldelerinden Biarritz,
* İSPANYA BASK BÖLGESİ
* Müthiş kasaba Hondarribia,
* Tüm İspanya’nın gastronomi merkezi SAN SEBASTIAN,
* PİCASSO ile özdeşlemiş Guernica kasabası,
* Bask kültürü ile parlayan Getaria,
* İspanya Bask bölgesinin başkenti BILBAO
* Bilbao’da Guggenheim Müzesi

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: [BORDO GEZİSİ]
Sabah THY uçağı ile Bordo Havalimanına uçuşumuz. Şehre geçiş ve yürüyerek Bordo şehir turu. Garonne nehri kıyısındaki romantik konumu, bağcılık ve şarapçılık üzerine haklı şöhreti, Unesco korumasındaki zengin tarihi ve kültürel mirası ile ülkenin gözbebeği olan Bordo şehri Paris’ten sonra en fazla sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın şarap başkenti olarak da bilinen bölge, 116.000 hektarlık bağa, 10.000’in üzerinde üreticiye ve yaklaşık 1 milyar şişelik yıllık üretim kapasitesine sahiptir. Akşam yemeğimizi bu tarihi kentin en iyi restoranlarından birinde alacağız. Geceleme Bordo.

2.Gün : [SAINT-ÉMILION GEZİSİ]
Kahvaltı sonrası tam gün sürecek gezi için hareket. Öncelikle Saint-Émilion şehrini ve yöre bağlarını ziyaret edeceğiz. İlk olarak 2. yüzyılda Roma’lılar tarafından başlatılan bağcılık yörenin en önemli gelir kaynağıdır. Médoc, Graves ve Pomerol ile birlikte Bordo Şarap Bölgesinin en önemli üretim yerlerinden bir olan Saint-Émilion, Unesco Dünya Miras listesindedir. Öğleden sonra ise DÜNYANIN en güzel şarap müzesi CITE du VIN’i önoloğumuz eşliğinde geziyoruz. Bu unutulmaz ziyaretler sonrası yine unutulmaz bir akşam yemeği bizim. Geceleme Bordo.

3.Gün : [BREDA ŞATOSU ve BIARRITZ GEZİSİ]
Kahvaltı sonrası dünya tarihinin en önemli filozoflarından Montesquieu’nun doğduğu şatoya davetliyiz. Montesquieu tüm dünya anayasalarının ortaya çıkmasını tetiklemiş en önemli aydınlanma çağı tarihi kişiliklerinden biri. Doğduğu ve şekillendirdiği şato bizleri mest edecek. Ardından Fransa’nın popüler sahil kenti Biarritz’e varış. Biscay Körfezindeki bu lüks tatil beldesi sörfçülerin gözbebeği. Ayrıca şatafatlı Hôtel du Palais yüzyılı aşkın süredir seçkin misafirlerini ağırlamakta. Bir zamanlar İmparatoriçe Eugénie’nin yazlık sarayı olan bu görkemli yapı halen daha Côte Basque’ın en prestijli adreslerinden. Öğle yemeği molası. Ardından İspanya’ya geçiş, yaklaşık 40 dakikalık yolculuk ile İspanya’nın Bask Ülkesine giriyoruz. Yol üzerinde Hondarribia kasabası gezisi. Bu kasaba o kadar fotojenik ki. Akşam üzeri İspanya Bask bölgesinin en önemli şehirlerinden San Sebastian’da otelimize giriş. Geceleme San Sebastian.

4.Gün : [SAN SEBASTIAN GEZİSİ]
Kahvaltı sonrası rehber eşliğinde San Sebastian Şehir Turu için otelden hareket. Tüm gün boyunca San Sebastian şehri bizleri mest edecek. Eşsiz güzellikteki kentin tarihi ve turistik noktalarını ziyaret ettikten sonra unutulmaz bir ziyafete davetliyiz. Zengin menüde taze ve leziz deniz mahsullerine istenirse Rioja eşlik edecek. Akşam Yemeği ve Geceleme San Sebastian.

5. Gün : [GETARIA VE GUERNICA GEZİSİ]
Kahvaltı sonrası San Sebastian’dan ayrılıyoruz. İlk hedefimiz Getaria isimli balıkçı köyü. Dünyaca ünlü Balenciaga Lüks Moda Evinin kurucusu Cristóbal Balenciaga’nın doğum yeri bu sevimli Bask köyü. Ardından Guernica şehrine varış. Guernica şehir gezisi. Picasso’nun dev murali: Guernica. Bask parlamentosu ve tarihi burada. Ve en önemli Bask şehri Bilbao için hareket. Bilbao şehrine varında panaromik gezimiz. Akşam Yemeği ve Geceleme Bilbao.

6. Gün : (BILBAO GEZİSİ]
Bu güzel sabahta ilk hedefimiz Guggenheim Müzesi. Dünya çapında meşhur bu harika müze muhakkak görülmesi gereken müzeler listesinde her zaman. Ardından yine rehber eşliğinde Bilbao şehir gezisi. Ve Bilbao Havalimanına transfer. İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

2023 yılında düzenleyeceğimiz bu çok özgün gezimizin güncel fiyatlandırması belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!