BGD BEYAZ GECELERDE İZLANDA’da!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İZLANDA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 5 Gün
Tarih: 25.06.2024 - 30.06.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

İZLANDA KIŞI AYRI GÜZEL YAZI AYRI GÜZEL
İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizleri harikalar diyarına taşıyacak.
İzlanda tüm dünyada biricik.

GEZİ PROGRAMI

İZLANDA KIŞI AYRI GÜZEL YAZI AYRI GÜZEL
İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizleri harikalar diyarına taşıyacak.
İzlanda tüm dünyada biricik.

1. GÜN: 25 HAZİRAN SALI
Bugün THY aktarmalı Reykjavik uçuşu günümüz. Saat 16:00 civarı uçağımız başkent Reykjavik’e inmiş olacak. Otelimize transfer. Gezimizin detayları ile ilgili sohbetimiz. Akşam yemeği ve konaklama Reykjavik.

2. GÜN: 26 HAZİRAN ÇARŞAMBA
REYKJAVİK
Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Akabinde jeotermal toprakta pişen İzlanda ekmeği tadımı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Dönüş yolunda Kerid Krateri ve içindeki masmavi gölünü ziyaret etmeyi unutmuyoruz. Otelimize döndükten sonra akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama Reykjavik.

3. GÜN: 27 HAZİRAN PERŞEMBE
Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell
Bugünkü programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan alan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, Solheimasandur Buzulu, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği.

4. GÜN: 28 HAZİRAN CUMA Skaftafell Buzulu, Jokulsarlon, Vestrahorn
Programımız Jokulsarlon Buzul Gölü ile başlıyor. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra adanın doğu tarafına doğru devam edip İzlanda’nın en nefes kesen manzaralarından birini sunan Vestrahorn’a varıyoruz. Burada kısa bir yürüyüş sonrası Viking Köyü’nü görüp dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Diamond Beach’te buzların siyah kumsaldaki manzarasını izleyip İzlanda’nın ender çim çatılı kiliselerinden Hof Kilisesi’ni görüp otelimize dönüyoruz.

5. GÜN: 29 HAZİRAN CUMARTESİ
Dyrhólaey, Selfoss, Sky Lagoon, Reykjavik
Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri. Burada siyah kumsalları tepeden izliyoruz. Yol üzerinde Selfoss kasabasında öğle yemeği molası verdikten sonra İzlanda’nın en güzel kaplıcalarından olan Sky Lagoon’e doğru yola çıkıyoruz. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman ve sonrasında son akşam yemeği için şehrin özel restoranlarından birinde akşam yemeği.

6. GÜN: 30 HAZİRAN PAZAR
Sabah erkenden uçuş saatlerimize göre Keflavik Havalimanı’na hareket ediyoruz, İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

Double odada kişibaşı: 2.850 Avro
Single ve triple fiyat sorunuz
+
Uçuşlar
THY+ICELANDAİR
İstanbul-Brüksel-Reykjavik gidiş ve dönüş BAĞLANTILI uçuşları.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
REYKJAVİK Icelandair Natura ya da özenle seçeceğimiz benzer bir otelde 3 gece ve adanın güneyinde özenle seçeceğimiz benzer bir otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
2 akşam yemeği
Doğa, doğa, doğa, olağanüstü bir doğanın içinde tüm geziler ve transferler
Tüm müze ve ören yeri girişleri
İzlanda’da en iyi, en özenli Türkçe rehberlik hizmetleri
Sky Lagoon giriş ücreti
Jokulsarlon buzul dağları arasında tekne keyfi
Seyahat sigortası
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Uçuşlar
Öğle yemekleri
3 akşam yemeği ve yemeklerde alınacak içkiler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!