BGD BAŞTAN BAŞA HIRVATİSTAN GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: HIRVATİSTAN
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* DUBROVNİK
* BAŞKENT ZAGREP
* PLİTVICE MİLLİ PARKI
* DALMAÇYA ŞEHİRLERİ SPLİT VE ZADAR
* HIRVATİSTAN’IN ÖLÜ DENİZİ BRAÇ ADASI

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN:
ZAGREP Thy sabah uçağı ile Zagrep’e uçuşumuz. Zagrep, tipik bir Orta Avrupa şehri. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu etkisini derinlemesine hissettiren bir başkent. Müthiş heykeltraş Ivan Meştroviç’in eserlerini barındıran stüdyo-müze, kırık kalpler müzesi, Strossmayer Avrupa usta ressamlar müzesi, Nikola Tesla teknoloji müzesi. Harika panaromalar. Tipik bir Orta Avrupa mimarisine sahip PALACE HOTEL’de konaklama.

2. GÜN:
PLITVICE ŞELALELERİ Bu sabah, Hırvatistan’ın en büyük milli parkı olan Plitvice gölleri ve şelalelerine transferimiz. Kireç taşı ile suyun bir araya gelmesi, travertenlerle bir çok doğal setin oluşması ve böylece bir arada pek çok göl ve şelaleler. Bu milli park UNESCO’nun koruma listesinde. Rehber eşliğinde bu milli parkın gezilmesi, bizler için ömür boyu unutulmayacak anılar demek. Konaklama Plitvice.

3. GÜN:
ZADAR Harika bir Dalmaçya şehri olan Zadar’a transferimiz. Zadar (İtalyanca Zara),Venedik aslanlı şehir kapısı, Halk meydanı ve Belediye Sarayı, St. Donatus kilisesi ile son derece dikkat çekici bir şehir. Güneşin batışını izleyeceğiz, güneşi selamlıyacağız, deniz orgunu dinleyeceğiz. Zadar’da kordonboyu hepimize çok cazip gelecek. Akşam yemeğimiz tabii Dalmaçya balık menüsü olacak. Konaklama Zadar.

4. GÜN:
SPLİT Kahvaltı sonrası Split’e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Krka Belvedere tesislerinde mola vereceğiz. Split, Hırvatistan’ın 2. büyük şehri ve Dalmaçya bölgesinin başkenti. ilgi odağımız DİOKLETIUS’UN SARAYI olacak. Konaklama Split.

5. GÜN:
SPLİT-BRAÇ ADASI TEKNE TURU Bugün Adriyatik denizine açılıyoruz, katamaran ile günübirlik BRAÇ ADASI turu. Braç adasında, Hırvatistan’ın ÖLÜDENİZ’inde yüzme sefası. Konaklama Split.

6. GÜN:
ADALAR FERİBOTU-DUBROVNİK Sabah 07:20 feribotu ile Dubrovnik yolculuğumuza çıkıyoruz. Yol üzerinde meşhur adalar: Dünya jet sosyetesinin gözdesi Hvar adası+ Marko Polo’nun doğduğu Korçula adası+ Mljet adası manzaraları. Hedefe ulaştığımızda, önde Lokrum adası gerisinde Dubrovnik şehri, inanılmaz göz zevki sunacak hepimize. Akşam yemeği ve konaklama Dubrovnik.

7. GÜN:
Bu sabah öncelikle meşhur teleferik sefamız olacak. Dubrovnik’e kuşbakışı bakmak muhteşem. Peşinden şehir surlarının üzerinde yürüyeceğiz. Dubrovnik ana caddesi Stradun bizleri çağıracak, rehber eşliğinde gezilerimiz. Akşam üzeri havalimanına transfer ve THY uçuşu ile İstanbul’a dönüşümüz.

FİYAT

2023 YILINDA DÜZENLEYECEĞİMİZ BU ÇOK ÖZGÜN GEZİMİZİN GÜNCEL FİYATLANDIRMASI BELLİ OLUR OLMAZ İLAN EDİLECEKTİR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!