BGD AVUSTURYA STING KONSERİ TURU

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: AVUSTURYA VİYANA EISENSTADT
Gezi Türü: KONSER, YURTDIŞI
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 13.07.2022 - 16.07.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🧿 UNUTULMAZ BİR ORTAMDA 15 TEMMUZ’da *STİNG KONSERİ*
🧿 VİYANA KEYFİ, KAHVESİ, ESTERHAZİ PASTASI: VİYANA’DA 5 ÇAYI KEYFİ
🧿 SEEGROTE: AVRUPA’NIN EN BÜYÜK YERALTI GÖLÜ
🧿 HUNDERTWASSER EVİ
🧿 BESTECİ JOSEPH HAYDN’a 40 yıl yuva olmuş ESTERHAZİ SARAYI ile taçlanmış EİSENSTADT şehri.
🧿 SPA KASABASI BADEN
🧿 ÜZÜM BAĞLARI İLE ÇEVRİLİ GRİNZİNG MEYHANELERİNDE ŞNİTZEL KEYFİ

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 13 TEMMUZ ÇARŞAMBA
Heyecan verici gezimize THY 08:20 Viyana uçağı ile uçarak başlıyoruz. Varışımız 09:40. Hemmen Viyana ormanları içinde yapacağımız gezimizin ilk durağı, yüzyılın başında maden olarak açılmış yapay bir mağara olan SEEGROTE olacak. Burada Nazilerin ilk jet uçağını üretmek için fabrika olarak kullandığı mağarada çalışan esirlerin günlerini geçirdikleri atölye ve şapeli görecek ve mağaradaki gölde tekne ile gezeceğiz. Bu göl Avrupa’nın en büyük yeraltı gölü!Gezintimizin devamında filmlere konu olan Mayerling faciasının (1889 yılında Velihat Prensi Rudolfun kendisini ve metresi Mary Vetsera’yı öldürmesi olayı) geçtiği Mayerling av köşkündeki Prens Rudolf anısına yapılmış şapeli göreceğiz. Ve Viyana’nın dünyaca meşhur noktalarından Hundertwasser evlerini ziyaret edeceğiz. Bu evleri görmeyen kalmamalı oley. Akşam yemeği ve Konaklama Viyana’da.

2. GÜN: 14 TEMMUZ PERŞEMBE
Bu muhteşem günde hepimizi her zaman kendine hayran bırakan Viyana’mızı geziyoruz oley. Maria Theresia meydanı, Viyana Sanat Tarihi müzesi, Doğa Tarihi müzesi, Hofburg Sarayı, Sisi müzesi, İspanyol at binicilik okulu, Graben Caddesi, Aziz Stephan Katedrali, Opera binası, Avusturya Ulusal Kütüphanesi , Viyana gez gez bitmez. Ve unutulmaz bir beş çayı bizim. Beş çayı keyfi Viyana’da Londra’dan bile daha etkileyici. Tabii tercihimiz Esterhazi pastası ve Viyana kahvesi. Yaşasın Avusturya-Macaristan kültürü. Konaklama Viyana.

3. GÜN: 15 TEMMUZ CUMA
Bu güzel günün sabahında STING KONSERİ heyecanı bizleri saracak, aklımızda Macar soylu ailesi Esterhaziler. Bu soylu ailenin var ettiği başkentleri Eisenstadt (demir şehir) konserin de mekanı. Ünlü Avusturyalı besteci Joseph Haydn’in en meşhur eserlerinden bazılarını bestelerken 30 yıldır çalıştığı, ilginç bir barok kasabası olan Eisenstadt muhteşem. Esterházy Sarayı, Aziz MartinKatedrali, Josep Haydn evi, Belediye binası muhakkak görülesi. Geç öğle yemeği. Ve saat 18:30’da Schlosspark’da Sting konseri! Konser bitiminde Viyana otelimize hareket, Eisenstadt Viyana’ya sadece 60 km. Dönüş yolculuğumuz sadece 1 saat sürecek. Konaklama Viyana.

4.GÜN: 16 TEMMUZ CUMARTESİ
Bu güzel günde Haydn’dan sonra Beethoven’ı anacağız: su banyoları ve şarapları ile tanınmış ve Ludwig van Beethoven’ın 9. Senfoniyi yazmış olduğu BADEN şehri hedefimiz. Baden şehri gezimiz sonrası şarap kasabası GRINZING keyfi bizim. Bu çok romantik kasabada öğle yemeğimiz, Avusturya’nın en iyi şinitzel yapan noktalarından birinde olacak. Ardından havalimanına hareket edeceğiz. Saat 19:50 THY uçağı ile İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

Double odada kişibaşı 999
Avro Single farkı 150 Avro

FİYATLANDIRMA DAHİL HİZMETLER:
🧿 Viyana’da çok merkezi çok butik otelimizde 3 gece oda-kahvaltı konaklama, otelimizi görünce çok beğeneceksiniz.
🧿 Tüm akşam yemekleri.
🧿 Grinzing meyhanelerinde şnitzel, Viyana’da 5 çayı.
🧿 Tüm müze ve ören yeri girişleri.
🧿 Tüm havalimanı, Viyana, Viyana ormanları, Eisenstadt, Baden, Grinzing transferleri, lüks otobüs kullanımı.
🧿 Gezi boyunca rehberlik hizmetleri.
🧿 BGDTURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
– THY gidiş dönüş VİYANA uçuşları
– STING konser bileti 80 Avro
– Öğle sandviçleri (çoğu gün öğle yemeği fazla gelecek erken saat 5 çayı, şnitzel, konser öncesi yemeği vb var çünkü)

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!