BGD ARSLANTEPE-DİVRİĞİ-TUNCELİ-KEMALİYE-HARPUT GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MALATYA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 10.06.2024 - 13.06.2024
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

Tümüyle Şahikalalarla Dolu Unutulmaz Bir Gezi
Munzur havzasının tarihi dokusunu, eşsiz coğrafyasını, gün yüzüne çıkmamış inanç ritüellerini, ana erkil sosyal yaşamını, Alevi kültürünün kalbini ve daha fazlasını gözlemleme şansı.
Munzur Çayı, Gözeler, Anadolu’nun en eski Cem Evi, Tunceli Müzesi, Karanlık Kanyon, Taş Yol, Harput, Anadolu’nun Cennet Kapıları: Divriği Ulu Cami-Şifahanesi ve Arslantepe gibi hazineler, müthiş görsel şölenler.

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 10 HAZİRAN PAZARTESİ
Sabah Malatya havaalanına uçuşumuz. Gezimize UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınan aynı zamanda Dünyanın en eski Sarayı Kabul edilen Arslantepe Höyüğü ve Kazı alanı ile başlayacağız. Anadolu’nun en büyük Kervansaray’ı olan Silahdar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı da gezeceğiz. Şire Pazarında kuru Kayısı keyfi. Öğle yemeğimiz Malatya’da Malatya Mutfağı. Yemek sonrası Elazığ’a hareket. Öncelikle Harput’u gezeceğiz. Ve Pertek feribotu ile Tunceli’ye geçişimiz. Akşam Yemeği Türküler eşliğinde Munzur Nehri Kıyısında. Konaklama Grand Şaroğlu Otel Tunceli.

II. GÜN: 11 HAZİRAN SALI
Kahvaltı sonrası, Munzur Nehri Kıyısı boyunca doğal güzellikler eşliğinde Ovacık’a seyahat edeceğiz ve Ovacık’ta Munzur Gözelelerini ziyaret edeceğiz. Yüzlerce yıllık Mum Yakma Ritüeli bizim. Ovacık Kooperatifde alış+veriş zamanı. Öğle yemeği için Dersim’e dönüş. Yemek sonrası Dersimli’ler için çok kutsal Kabul edilen Düzgün Baba ziyaretini gerçekleştireceğiz. Kutu Deresi’nde eşsiz doğada 5 çayı molası vereceğiz. Akşam Yemeği Yöresel tunceli mutfağı. Konaklama Grand Şaroğlu.

III. GÜN: 12 HAZİRAN ÇARŞAMBA
Sabah kahvaltı sonrası Pertek’ten Arabalı Feribot ile Elazığ’a geçiyoruz. Yol güzergahımızda bulunan bölgenin en önemli barajlarından biri olan Keban Barajı’nı göreceğiz. Arapgir’de anadolunun en eski Cem Evi olan; Onar Cem Evi ve Onar Köyü’nü gezeceğiz. Arapgir’de Millet Hanı’nda Yöresel Öğle Yemeği bizim. Yemek sonrası Divriği’ye hareket edeceğiz. Divriği’de Dünyaca Ünlü Taş Süslemeleri olan Divriğ Ulu Camii ve Divriği Konakları’nı gezeceğiz. Ardından Kemaliye’ye transferimiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Vadi Kemaliye’de.

IV. GÜN: 13 HAZİRAN PERŞEMBE
Sabah Kahvaltı sonrası, 132 yılda tamamlanan Taş Yolu ziyaret edeceğiz. Su seviyesi uygun olması durumunda Karasu üzerinde, Karanlık Kanyon’da tekne turu yapacağız. Kemaliye Konaklarını, Mani Yolu ve Lökhane’yi gezeceğiz. Öğle yemeğimiz Kemaliye’de, sonrasında Malatya’ya hareket edeceğiz. Malatya’da serbest zaman ve Havalimanı transferi. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

10-13 HAZİRAN
TUNCELİ-KEMALİYE GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI

Kişibaşı double odada 18.000 TL
Single farkı 6.000 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
3 gece 4 Yıldızlı Tunceli Şaroğlu ve Kemaliye Vadi otellerinde sabah kahvaltısı ve Akşam Yemekleri dahil konaklama
Tüm Öğle Yemekleri Munzur Kıyısında Yöresel Müzik Eşliğinde Akşam Yemeği Eşliğinde Akşam Yemeği
Lüks Araçlarla ile ulaşım hizmetleri
Özenli Rehberlik Hizmetleri
Pertek Feribot Ücreti
Karanlık Kanyon Tekne Turu Özel Araçlara Taş Yol Gezisi
Araç içi ikramlar
Seyahat Sigortası
GAGİK Tour Refakati
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
SADECE Uçak Biletleri
MÜZEKART’ınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!