ALZAS NOEL PAZARLARI 2022

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: YURT DIŞI
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 19.12.2022 - 22.12.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

Turun Öne Çıkan Özellikleri
• 4 Gün boyunca bölgenin en güzel yerlerini gezeceğimiz tüm turlar.
• Harika konumda Strasbourg konaklamaları.

GEZİ PROGRAMI

REHBER BURÇAK TARGAÇ İLE COLMAR – STRASBOURG – EGUISHEIM – RIQUERWIHR- KAYSERSBERG
ALZAS NOEL PAZARLARI 19 – 22 ARALIK 2022

1.Gün İSTANBUL – BASEL – STRASBOURG
İstanbul Havalimanında buluşuyor ve Noel turumuza başlıyoruz. Basel havalimanına indikten sonra İsviçre’nin bilinen bir sanayi şehri, kültürel etkinlikleri ve müzeleriyle de ünlü İsviçre Basel’de küçük bir şehir turu yapacağız. Ren Nehri’nin her iki yakasında kurulu Basel’in merkezini keşfedecek, tarihi binaların sıralandığı sokaklardan geçerek tarihi belediye binası ile katedral meydanında kurulan Noel pazarlarını göreceğiz. Tur sonrası Strasbourg’a hareket edeceğiz ve varışımızla beraber “Capital de Noel” yani Noel’in Başkenti panoları bizi karşılayacak ardından masalsı bir ortamda şehri gezmeye başlayacağız. Göreceğimiz yerler arasında Petit France adı verilen şehrin en sempatik tarihi bölgesi, Gütemberg ve Katedral meydanları, gizli saklı ama son derece keyifli Temple Neuf Meydanı ve Strasbourg’un kalbi sayılan Kleber Meydanı olacak. Tur esnasında, şehrin tipik restoranlarından birinde Alzas şaraplarını tadacak, Tarte Flambée ile tanışacağız.

2.Gün STRASBURG – OBERNAI – KÖNİGSBURG – COLMAR
Sabah kahvesi için Alzas’ın en keyifli köylerinden biri olan Obernai’ köyünü seçtik. kahve molası ardından, Alzas ovasının en yüksek noktasına konumlanmış Haut Königsburg Şatosu için ormanlık bir yoldan tırmanmaya başlıyoruz. Alzas bölgesinin en orta yerinde bulunan bu kale-şato, yılda ağırladığı 500.000 misafir ile ziyaretçilerine eşsiz manzaraların yanısıra; Orta çağ kalelerindeki yaşantıdan da kesitler sunuyor. Şato gezimiz sonrasında Masal diyarı Colmar kentine gidiyoruz. Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengârenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Küçük Venedik sokakları güzergahımız dahilinde olacak. Kanallar ve meydanlar boyunca kurulan birçok Noel Pazarının eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Fransa’nın en tanınmış mimarlarından Auguste Bartholdi’nin günümüzde müzeye evrilen eski evi ve atölyesinide gezeceğiz.

3.Gün ALSACE KÖYLERİ TURU – RİBEAUVİLLÉ – RİQUEWİHR– KAYSERBERG
Alzas’ın birbirinden meşhur, defalarca Fransa’nın En Güzel Köyü ödülünü kazanmış köylerinde geçireceğimiz harika bir gün olacak. Gün boyu Alzas Şarap Rotasını takip ediyoruz. Köyler kasabalar, uçsuz bucaksız üzüm bağları arasında dolaşacak, Ribeauvillé, Kaysersberg ve Riquewihr köylerini keşfedeceğiz. Dar sokakları, ahşap otantik Alzas evleri, rengarenk sardunyalar, birbirinden çekici dükkanlar ve Noel müzikleri ve süslemeleri, tarçın ve kurabiye kokuları eşliğinde orta çağ köylerinde geçecek unutulmaz bir gün olacak.

4.Gün FREIBURG – BASEL – İSTANBUL
Almanya’nın güneşi en bol, üniversite ve inovasyon şehri Freiburg’a gidiyoruz. Freiburger Katedrali, Markthalle, Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkânı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi keşfedeceğimiz yerler arasında… Sonrasında Basel Havalimanına hareket edecek ve Türk Hava Yolları tarifeli İstanbul seferi ile ülkemize döneceğiz.

FİYAT

Turumuz Fiyatına Dahil Olan Hizmetler :
• THY ile belirtilen şehir-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
• Belirtilen kategori otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklamalar.
• Şehir konaklama vergileri.
• Programda yer alan tüm turlar ve özel rehberlik hizmetleri.
• Türk Hava Yolları ile direk uçuşlar.
• Bölgenin uzmanı BURÇAK TARGAÇ rehberliğinde.
• Maksimum 20 kişi ile gerçekleşecek tüm özel transfer ve yolculuklar.

Hotelimiz Strasbourg Mercure Centre Ville 4*
Tur Ücreti
Çift kişilik odada kişi başı : 1390 Avro

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!