Abdülmecid Efendi Köşkü “İSMİ LAZIM DEĞİL” Sergisi ve KUZGUNCUK Gezisi

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İSTANBUL
Gezi Türü: KÜLTÜR VE SANAT GEZİSİ
Süre: 1 Gün
Tarih: 03.12.2022
GEZİ PROGRAMI

3 ARALIK CUMARTESİ
Buluşma Noktası: Abdülmecid Efendi Köşkü
Saat 10:30
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç’un teşvîki ve Koç Holding’in desteğiyle düzenlenen İsmi Lâzım Değil sergisi, Abdülmecid Efendi Köşkü’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Küratörlüğünü Brigitte Pitarakis ve Selen Ansen’in üstlendiği İsmi Lâzım Değil sergisi, bilinmezin büyüleyiciliğini ve tekinsizliğini odağına alıyor.
Bizans’tan günümüze uzanan tarihsel ve kültürel mirastan esinlenerek, biçimlerin, inançların ve temsillerin tarih boyunca nasıl varlığını sürdürdüğünün, göç ettiğinin ve dönüşüm geçirdiğinin izini sürüyor.
Toplamda 45 farklı sanatçıya ait 100 ayrı eserin bulunduğu sergi turumuzun ağırlık noktasını oluşturacaktır.
Grubumuz sanat tarihi uzmanı Macit Emre ile birlikte gerçekleştireceği bu turda gelenekten geleceğe küratörlerin ve sanatçıların kurguladığı onlarca eser üzerine düşünecek ve birlikte yeni bağlamlar oluşturacak…
Abdülmecid Efendi’nin hayatını konu alan Sabancı Müzesi’ndeki sergiden sonra onun yaşadığı bu köşkü muhteşem bir sergi eşliğinde gezmek harika.
Ve tur bitiminden 20 dakika mesafe yürüyerek Kuzguncuk semtine ineceğiz. Bu sayede Kuzguncuk muhitinin dizilere ve filmlere konu olan tarihini, yalılarını ve dini mabedlerini keşfe çıkacağız. Kuzguncuk Kent Bostanı, Agios Panteleimon Kilisesi, Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi, Beth Yaakov Sinagogu ve Beth Nissim Sinagogu grubumuzun keşfettiği mekanlardan olacak. Güzel pastaneleri ve nefis çayıyla tarih kokan Kuzguncuk bizlere İstanbul’da olmanın güzelliklerini yaşatacak.

FİYAT

Gezimizin katılım ücreti Kişibaşı 320 TL’dir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!