4* SUPERIOR NEHİR GEMİSİ MS SWİSS CROWN İLE REN NEHRİ’NDE NOEL PAZARLARI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ALMANYA - FRANSA
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 04.12.2022 - 08.12.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

İŞTE YENİDEN bir İsviçre Scylla Nehir Gemisi olan 4 yıldızlı Superior Crown ile FİYAT/KALİTE DENGESİ çok yüksek bir Noel Pazarları Nehir Gemisi gezisi. 5-9 ARALIK 4 GECE 5 GÜN Nehir gemisi dışı ilk ve son gün öğlen Noel atıştırmalıkları dışında HER ŞEY AMA HER ŞEY DAHİL. İşte bu kaçmaz arkadaşlar. BGD

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 4 ARALIK PAZAR STUTTGART-STRASBOURG
Bu sabah THY ile Stuttgart’a uçuyoruz. 10.10’da Stuttgart’a varışımız ile 300 yıldır kurulan meşhur Stuttgart Noel Pazarı ilk ziyaret noktamız. Şehir merkezinin güzel dokusu bizlerde hayranlık uyandıracak. Ardından 2.5 saat yolculukla Strasbourg’a transferimiz. Bu önemli Fransız şehrinde tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasında olacak. Ve bir masal ortamı sunan Petit France mahallesini gezeceğiz. Ardından 4 yıldızlı SWISS CROWN nehir gemimize check-in, akşam yemeği. Saat 22.00’de gemimiz limandan ayrılıyor. Strazburg’un gecesi de bizim.

2. GÜN: 5 ARALIK PAZARTESİ HEIDELBERG-RUDESHEİM
Sabah kahvaltımızın ardından nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini gezeceğiz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ile de ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Sonrasında gemimize dönüyoruz. Öğle yemeğimiz gemimizde. Ardından Rudesheim’e doğru ilerleyeceğiz Akşam yemeğimizin ardından Rudesheim’da rehberimiz eşliğinde yürüyüş turumuz olacak. Noel Pazarı’nı gezeceğiz. Konaklama gemimizde. Rudesheim’in gecesi bizim.

3. GÜN: 6 ARALIK SALI RUDESHEIM MÜZE-BOPPHARD – KOBLENZ
Kahvaltımızın ardından tren ile keyifli bir gezinti yaptıktan sonra Müzik Müzesi’ni gezeceğiz. Tartışmasız dünyanın en enteresan müzelerinden. Ardından gemiye dönüş ve öğle yemeğimiz. Gemimiz Bopphard’a doğru yola hareket ediyor. Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapacağız. Bu seyir esnasında 20 den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görebiliriz. Bopphard’ta varışımızın ardından yürüyüş ile Noel pazarını ziyaret edeceğiz. Sonrasında gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi gemimizde aldıktan sonra Koblenz’teki Noel pazarını gezeceğiz. Koblenz gecesi bizim.

4. GÜN: 7 ARALIK ÇARŞAMBA KOBLENZ– COCHEM
Bu sabah da Koblenz keyfi bizim. Öğle yemeğimizin ardından, Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan ve binlerce yıldır şarap üreticiliği ile ün kazanan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varınca önce Muhteşem güzellikteki Reichburg Kalesini ziyaret edeceğiz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, Nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte, Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel nehri ve üzüm bağları manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebiliriz. Kale ziyaretimiz sonrasında serbest zaman. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedeceğiz. Gala yemeğimiz için gemimize dönüyoruz.

5. GÜN: 8 ARALIK PERŞEMBE BONN-KÖLN
Kahvaltının ardından gemimizden çıkış işlemleri yapıyoruz ve Almanya’nın eski başkenti Bonn’a doğru yola çıkıyoruz. Bonn şehir turu, ardından Köln’e hareket Köln şehir turunun ardından Köln havalimanına transferimiz 17:55 THY uçuşu, varışımız 23:05. Bir Avrupa kış masalının sonu.

FİYAT

ORTA KAT FRENCH BALKON KAMARADA İKİ KİŞİ KİŞİBAŞI : 1115 AVRO
EN ÜST KAT BALKONLU : 1215 AVRO
SİNGLE ORTA KAT : 1715 AVRO

FİYATLANDIRMAYA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
– 300 Avro değerindeki şehir turları: Stuttgart, Bonn, Strazburg, Heidelberg, Bopphard, Cochem, Koblenz, Köln, Rüdesheim tren ve kasaba turu.
– Türk Havayolları ile İstanbul
– STUTTGART gidiş KÖLN-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
– Tüm akşam yemekleri
– Gemi personeli bahşişleri
– Gemi liman vergileri
– Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
– Pandemi döneminde yani çok yakın zamanda tamamen yenilenmiş 4 yıldızlı süperior Nehir gemisinde 4 gece tam pansiyon konaklama.(ilk gün Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
– İlk ve son günler hariç öğle yemekleri
– Stuttgart-Strazburg arası özel araçla transfer
– Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
– Gemide canlı müzik ve aktiviteler
– Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
– Hoşgeldiniz Kokteyli
– Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
– Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
– Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
– Turist şehir vergileri
– TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
– BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Sadece İlk ve son gün öğlen Noel pazarı atıştırmaları.
– Boppkard ve Cochem gibi olağanüstü Mosel Vadisi peri masalı kasabalarının yanına STUTTGART ve BONN,
– 2 müthiş Alman şehrini ekledik.
– STRAZBURG’un gecesi de bizim oley. Noel pazarlarını akşam ve gece görmemize özen gösterdik.
– Fiyatlandırmamıza gemi personeli bahşişlerini de ekledik ve böylece nehir gemisi gezimizi daha da özgün, daha da cazip kıldık. İşte bu, işte bu oley, oley, oley ve oley.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!