23 NİSAN 2024 ‘de BGD LOS ANGELES’da UNIVERSAL STUDIOS’ da!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: Amerika
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 12 Gece 13 Gün
Tarih: 19.04.2024 - 01.05.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

23 NİSAN 2024
BGD LOS ANGELES’da UNIVERSAL STUDIOS’da
İşte bayram keyfi.
Steven Spielberg’in yaratıcı danışmanlığını yaptığı dünyanın 1 numaralı stüdyosu.
Ardından muhteşem SANTA MONİKA.
24 NİSAN’da ise hep Amerika’nın en güzel şehri seçilen SAN DİEGO.
25 NİSAN’da ise
MEKSİKA – ENSANADA
Meksika şarabının %90’ı burada üretilmekte, Pasifik’te 700 binden fazla kruvaziyer yolcusuyla en çok ziyaret edilen turizm limanı.
Off-roading dünyasının başkenti.
Gastronomisi ile UNESCO tarafından Yaratıcı Şehir olarak adlandırılmıştır.

GEZİ PROGRAMI

BGD 23 NİSANDA ABD LOS ANGELES UNIVERSAL STUDIOS’da! KARADAN DENİZDEN TÜM KALİFORNİYA + LAS VEGAS + MEKSİKA ENSANADA
19 NİSAN-1 MAYIS
SAN FRANSİSKO (1)
CROWN PRINCESS CRUSE (7)
LAS VEGAS (2)
LOS ANGELES (1)
THY UÇUŞU (1)
12 GECE 12 GÜN
GEZİMİZİN PROGRAMI

I. GÜN: 19 NİSAN CUMA
SAN FRANCISCO
İstanbul Havalimanında sabah 05:30’da buluşmamız. Türk Hava Yollarının TK 289 nolu seferi ile saat 08:40’ta Amerika’nın teknoloji merkezi San Francisco’ya hareketimiz. Yerel saat ile saat 10:40’ta varışımız.
Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer öncesinde rehberinizin düzenleyeceği San Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sarayı, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası Akşam yemeği ve konaklama San Fransisko.

II. GÜN: 20 NİSAN CUMARTESİ
SAN FRANCISCO – GEMİ
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Crown Princess gemimizin hareket edeceği San Francisco limanına transfer. Gemi check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 16.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

III. GÜN: 21 NİSAN PAZAR
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz bizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de bizleri bekliyor.

IV. GÜN: 22 NİSAN PAZARTESİ
SANTA BARBARA
Gemimiz sabah saat 07:00’de Santa Barbara limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “Santa Barbara & Solvang Turu” için hareket. Sabah gemiden ayrıldıktan sonra ilk olarak Santa Barbara Pier’e(Iskele) çıkıyor ve temiz Okyanus havasını ciğerlerimize çekiyoruz. Daha sonra State street’e geçip kahvelerimizi yudumlayarak butikler ve hediyelik eşya dukkanlarini keşfediyoruz. Daha sonra yolumuz Eski bir Danimarka kasabası olan Solvang’e düşüyor. Danimarkalilarin gelip buraya yerleşmişler ve Yel değirmenleri ve peynir dükkanlarıyla tipik bir Danimarka kasabasını andiran Solvang’i yaratmışlar. Burada Danimarka pastaneleri keklerini ve peynirlerini ve arzu edenlerimiz vadinin güzel şaraplarından tadacak, keyifli zamanlar gecirecegiz. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemimiz akşam 18:00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide..

V. GÜN: 23 NİSAN SALI
LOS ANGELES
Gemimiz sabah saat 08:00’de Los Angeles limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “Universal Turu & Santa Monica” için hareket. Sabah limandan hareketle Universal stüdyolarına hareket ediyoruz. Dünya’nın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielberg’in yaratıcı danışmanlığını yaptığı Universal Studios’un neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacağız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40’ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacak. Turdan sonra Santa Monica’ya hareket. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica’da bulunan şıklı kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğumuzu atabilir, alışveriş yapabiliriz. Tur sonrası gemiye dönüş. Gemimiz akşam 22:00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VI. GÜN: 24 NİSAN ÇARŞAMBA
SAN DIEGO
Gemimiz sabah saat 08:00’de San Diego limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından limanda bizleri bekleyen özel aracımız ile “San Diego Turu” için hareket. Yıllardır Amerika’nın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jolla’ da doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Town’a gidiyoruz. California’nın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksika’da hissedeceğimiz bir atmosfer bizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Balboa Park, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue Heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerika’nın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado’nun da bulunduğu Coronado adası ve Gas Lamp Quarter ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından gemimize dönüş. Gemimi akşam 22.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

VII. GÜN: 25 NİSAN PERŞEMBE
ENSANADA
Gemimiz sabah saat 08:00’de Ensanada limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Gemimiz akşam 17:00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VIII. GÜN: 26 NİSAN CUMA
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

IX. GÜN: 27 NİSAN CUMARTESİ
SAN FRANCISCO – LAS VEGAS
Sabah kahvaltının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen aracımızla Las Vegas’a gitmek üzere Hava alanına hareket ediyoruz. Amerikan iç hat uçuşu ile yapacağımız 1,5 saatlik bir uçuştan sonra Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegas’a varışımız. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transferimiz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapacağız. Turdan sonra Premium Outlet’e geçeceğiz. Tur sonrası otele transfer. Akşam yemeğinden sonra Las Vegas’ın dünyaca ünlü şovlarını seyretmek ve veya şansımızı denemek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

X. GÜN: 28 NİSAN PAZAR
LAS VEGAS
Sabah kahvaltının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.
VE, ve, ve dileyenlerimiz EKSTRA olarak düzenlenecek Grand Canyon Turuna katılabilirler. Bu turumuz için, sabah Las Vegas’tan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyon’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyon’a varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyon’un en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyülenmek! İşte bu! Aşağıda ise bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Son nokta olan Eagle Point’te (Kartal Noktası) Canyon’un muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderililerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Point’e gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri dönüp aracımıza binerek Las Vegas’a doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünya’nın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyon’un sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu tur da kaçmaz olabilir. Geceleme otelimizde.

XI. GÜN: 29 NİSAN PAZARTESİ
LAS VEGAS – LOS ANGELES
Sabah Los Angeles’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz moladan sonra Los Angeles‘e varışı takiben Los Angeles Şehir Turu’na başlıyoruz. İlk durağımız Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Daha sonra, filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla “Dolby Theater”), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hills’e ulaşıyoruz. Burada Beverly Hills’in meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonra’’Pretty Woman’’ filminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Drive’da kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan “Beverly Wilshire Otel”ini göreceğiz. Rodeo Drive’dan ayrıldıktan sonra yemek yemek ve alışveriş yapmak için rehberiniz sizi meşhur Farmers Market ve The Grove’a götürecek. Burada Los Angeles’in orijinal Farmers’s marketi ve şık bir Alışveriş merkezi ve restaurantlardan oluşan The Grove, bulunur. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

XII. GÜN : 30 NİSAN SALI
LOS ANGELES – İSTANBUL HAVALİMANI
Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız ile “Sahil Kentleri Turu” na başlıyoruz. Amerika turları içerisinde kesinlikle kaçırılmaması gereken olan bu programda Amerika’nın en yoğun ikinci limanı olan Long Beach’de, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Seal Beach, Huntington Beach, Newport Beach, Corona del Mar, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Turdan sonra hava alanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 10 nolu seferi ile saat 18:25’de İstanbul’a uçuyoruz.

XIII. GÜN: Akşam 18:00 civarı İstanbul’a varışımız.
GEZİMİZİN CROWN PRINCESS CRUISE KISMI:
20 NİSAN: SAN FRANSİSKO
21 NİSAN: DENİZDE SEYİR
22 NİSAN: SANTA BARBARA
23 NİSAN: LOS ANGELES
24 NİSAN: SAN DIEGO
25 NİSAN: ENSANADA
26 NİSAN: DENİZDE SEYİR
27 NİSAN: SAN FRANSİSKO

GEZİMİZİN KARA KISMI:
19 NİSAN: San Francisco konaklama
20 NİSAN: SAN FRANCISCO
27 NİSAN: SAN FRANCISCO 07:00 varış ve Las Vegas’a geçiş Las Vegas konaklama
28 NİSAN: Las Vegas konaklama
29 NİSAN: Los Angeles’a geçiş ve konaklama
30 NİSAN: THY 18:35 Istanbul uçuşu
1 MAYIS: İstanbulumuza kavuşma

FİYAT

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – San Francisco// Los Angeles – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar.
LOS ANGELES-LAS VEGAS iç hat uçuşu, ekonomi sınıfı
LAS VEGAS-LOS ANGELES transferi
5* CROWN PRINCESS gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün TAM PANSİYON konaklama.
1 gece San Francisco’da oda + kahvaltı otel konaklaması
SAN FRANSİSKO’da akşam yemeği
2 gece Las Vegas’da oda + kahvaltı otel konaklaması
1 gece Los Angeles’da oda + kahvaltı otel konaklaması
Los Angeles’da akşam yemeği
San Francisco Şehir Turu
Santa Barbara & Solvang Turu
Univarsal Studios turu
Santa Monica Turu
San Diego Şehir Turu
Ensanada şehir turu
Las Vegas Şehir Turu
Los Angeles Şehir Turu
Los Angeles Sahil Kentleri Turu
Tüm müze girişleri
Havalimanı ve Liman vergileri.
Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
Özenli Türkçe rehberlik hizmetleri
Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
Gemideki eğlence ve şovlar.
Fitness & Spor salonu kullanımı.
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
BGDTURİZM güvencesi
23 NİSAN DÖNEMİ ABD KALİFORNİYA + MEKSİKA ENSANADA + LAS VEGAS GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI
OTELLERDE VE CROWN PRINCESS’de DOUBLE ODADA KİŞİBAŞI:
KAMARA İÇ KABİN İSE 4850 $
Uçak benden denirse 4.000 $
KAMARA DIŞ KABİN İSE 5150 $
Uçak benden denirse 4300 $
KAMARA BALKONLU İSE 5300$
Uçak benden denirse 4450 $

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Karada ve cruise gemisinde tüm içecekler
– Las Vegas’da iki akşam yemeği
– Karada öğle yemekleri (gemide iken kara gezileri yapılırken yanımıza sandviç ve meyve alacağız)
– Dileyenler için GRAND KANYON günü tüm masrafları
– ABD vize ücretleri
– 70 yaş üstü için sigorta prim surcharge’ı

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!