BGD ÖLÜLER GÜNÜ ZAMANINDA MEKSİKA’da!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MEKSİKA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 8 Gece 9 Gün
Tarih: 29.10.2024 - 06.11.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BÜYÜK BAŞARIMIZ
– OAXACA
– MEXİCO CITY
– MERİDA-YUKATAN
– CHICHEN ITZA
– CANCUN
– Meksika’nın tartışmasız en yüksek sezonunda Meksika’da olmak!
– Tüm sene boyunca tartışmasız en yüksek doluluğa 1-2 KASIM tarihinde ulaşan Oaxaca otellerinde yerimizi şimdiden bulmak!
– Meksika’da yaşayan tartışmasız en iyi Türk rehber olan sevgili Ferhat Yemen’i tüm gezi boyunca yanımızda bulmak!
– Tartışmasız en iyi FİYAT/KALİTE dengesi ile, en iyi fiyatlandırma ile geziyor olmak!
Müthiş BGD FARKI yaratıyor arkadaşlar.

GEZİ PROGRAMI

BGD ÖLÜLER GÜNÜ ZAMANINDA MEKSİKA’da!
29 EKİM-6 KASIM
8 GECE-9 GÜN
MEXICO CITY (3) OAXACA (2) MERIDA (1) CANCUN (2)

GEZİMİZİN PROGRAMI
28 EKİM PAZARTESİ saat 23:00 Istanbul Havalimanındayız.

1. GÜN: 29 EKİM SALI
MEXICO CITY
Gece 02:25 THY uçağı ile Mexico City’e direkt uçuşumuz ve varışımız 08:15’de.
29 Ekim cumhuriyet bayramımızda dünyanın en enteresan başkentlerinden birisindeyiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacağız: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı ve ardından Ulusal Antropoloji Müzesini ziyareti bizim. Geç öğle yemeğimizi aldıktan sonra otelimize yerleşmek ve dinlenmek için zaman tanıyacağız. Meksika’daki ilk akşam yemeğimiz otelde.

2. GÜN: 30 EKİM ÇARŞAMBA
Bu harika günde göreceğimiz ilk nokta, artık şehir merkezi ile birleşmiş bir eski köy olacak: Coyoacan. Bu çok güzel bir seçim çünkü burada Meksika Üniversite Şehri ve Frida Kahlo Evi ve Diego Rivera’nın müthiş çalışmaları var. 20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu kendisine ait eski evi La Casa Azul’u ziyaret edeceğiz. Meksika Üniversitesi kampüsü, sanat eserleri ile dolu, kütüphanesi dünyaca meşhur bir Unesco kültür mirası bölgesi. Ya Diego Rivero murallerine ne demeli? Muhteşem. Akşam yemeğimiz Meksika’nın ünlü restaurantı Porfirio’s’da. Konaklama Mexico City.

3. GÜN: 31 EKİM PERŞEMBE
AY ve GÜNEŞ TAPINAKLARI-XOCHIMILCO
Kahvaltı sonrası Teotihuacan Tapınaklar gezimiz için yola koyulacağız. M.Ö 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan gezimiz esnasında; Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi birçok etkileyici tarihi yapıyı göreceğiz. Öğle yemeği molamızın ardından Mexico City’nin güneyindeki, Azteklerin inşa ettiği geniş su taşıma sisteminin son kalıntıları olan ünlü Xochimilco kanallarına gideceğiz. Gondol tarzı trajinera isimli renkli tekneler ile eşsiz bir kanal gezintisi bizim oley. Akşam yemeği ve konaklama Mexico City.

4. GÜN: 1 KASIM CUMA
ÖLÜLER GÜNÜNDE OAXACA
Kahvaltı sonrası Oaxaca uçuşumuz için havalimanına transferimiz. Uçuşumuz 10:55’de varışımız 12:05. Oaxaca’da otelimize yerleşeceğiz ve ardından “Dia de Los Muertos” , Ölüler Günü kutlamalarına katılacağız. Ölüme inat her yer rengârenk, sokaklar cıvıl cıvıl, her köşebaşında müzik sesleri yükseliyor. Yüzlerini boyayan insanlar rengârenk kıyafetleriyle yürüyorlar, dans ediyorlar. Biz de Meksikalıların kutlamalarına eşlik edeceğiz. Panteón General, Panteón de Santa Cruz Xoxocotlán, Panteón de Xochimilco ziyaret edeceğimiz mezarlıklar olacak. Oaxaca mutfağının çeşitli güzellikleri bize eşlik edecek öğle ve akşam yemeklerimizde. Bu inanılmaz adrenalin bizim. Konaklama Oaxaca.

5. GÜN: 2 KASIM CUMARTESİ
ÖLÜLER GÜNÜNDE OAXACA
Bugün tüm gün Ölüler Günü kutlamaları için sokaklarda olacağız. Oaxaca halkının Ölüler Günü için kıyafetleri ve makyajlarıyla hazırlanışlarına şahit olacak ve festivalin geçit töreninde yer alacağız. Yüzümüze Ölüler Günü makyajları yaptıracak ve kalabalığa karışacağız. Şehir katedrali, Mezcal içki tadımı, çeşitli kültürel ve tarihi değerler geçidi de bugün bizim. Akşam yemeği ve konaklama Oaxaca.

6. GÜN: 3 KASIM PAZAR
MERİDA
Bu sabah Mexico City aktarmalı Merida uçumuz için havalimanına transferimiz. Uçuşumuz 10:57’de varışımız 12:54’de.
Yucatan Eyaletinin başkenti Merida’ya varışımızın ardından; görkemli kiliseleri, taş sokaklarıyla ünlü şehri keşfetmeye başlıyacağız. Parklarda dans edenleri, sokaklarda denk gelinen konserleri ile tam bir eğlence şehri MERİDA! Akşam yemeğimiz Merida’nın en kendine has, özgün restoranlarından birinde olacak. Konaklama Merida.

7. GÜN: 4 KASIM PAZARTESİ
CHICHEN ITZA-CENOTE YÜZÜŞÜ
Kahvaltımız sonrası Chichen Itza keşfi keyfi bizim! Kukulcan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı göreceğimiz yerler arasında. 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulcan Piramidi’nin, bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemler. Öğle yemeğimizin ardından bambaşka bir deneyim yaşayacak ve obrukta, yani ünlü cenotelerden birinde yüzme fırsatı bulacağız. Ik Kil’deki yüzmeye doyduktan sonra Cancun ‘a yola çıkacağız ve akşam üstü herşey dahil konspetindeki otelimizde olacağız. Konaklama Cancun.

8. GÜN: 5 KASIM SALI
CANCUN
Bugün dilediğimiz gibi Cancun’un tadını çıkarabileceğimiz ve dinlenebileceğimiz bir gün olacak. Eh artık yorulduk ve bu gece dünyaca dillere destan Cancun gecelerine akacağız oley. Cancun’un şahane sahilinde, otelimizin plajında yüzeceğiz. Ve, ve, ve gala gecemizde gece hayatına akacağız, akacağız, akacağız.

9. GÜN: 6 KASIM ÇARŞAMBA
DÖNÜŞ
İstanbulumuza dönüş için havaalanına transferimiz.
Cancun- İstanbul THY uçuşumuz saat 14:30’da.
7 KASIM PERŞEMBE saat 10:35 İstanbul’a varışımız. Bir rüyanın daha sonu.

FİYAT

KİŞİBAŞI double odada 3999 $ + THY uçuşu 1000 $ toplam 4999 $
Kişibaşı 1000 dolara THY uçak biletlerini alabiliyoruz grup olarak.
Single farkı: 990 $

BİR BGD BİKİNİ TUR GÜZELLİĞİ içkiler ve vize hariç akla hayale gelebilecek her şey fiyata dahildir.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER
* TÜM UÇUŞLAR
* THY ISTANBUL-MEXICO CITY GİDİŞ, CANCUN-İSTANBUL DÖNÜŞ ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Mexico City-Oaxaca iç hat uçak bileti
* Oaxaca-Marida iç hat uçak bileti
* Mexico City’de 3 gece, Oaxaca’da 2 gece, Merida’da 1 gece 4 yıldızlı otellerde, Cancun’da 5 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklamalar
* Tüm öğle ve akşam yemekleri
* Tüm özel ziyafetler, restoranlar
* Meksika’da yerleşik en değerli Türk rehberimiz Ferhat Yemen ile özenli rehberlik hizmetleri
* Tüm havalimanı ve gezi transferleri
* Tüm müze ve ören yeri girişleri
* Meksika şartlarında bahşişler
* Özenli rehberlik hizmetleri
* Seyahat sigortası
* BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMA DIŞI HİZMETLER
– Yemeklerde alınacak içecekler
– ⁠VİZE masrafları
– ⁠Yaş nedenli sigorta sürşarjları
– ⁠Türkiye içi İstanbul hedefli uçuşlar

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!