BGD KUZEY IŞIKLARININ PEŞİNDE . KIŞ DÖNEMİ İZLANDA GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İZLANDA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 18.02.2025 - 23.02.2025
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

Her İZLANDA gezisinde klasik bir Güney İzlanda Altın Çeper bölgesinde dolaşma vardır kış aylarında arkadaşlar zaten Kuzey’e çıkılmaz. Donmuş şelaleler, geysir, ilk parlamento, buzullar, tektonik plakalar, siyah kumlu plaj, blue lagoon vb görülür, klasiktir.
Çoğu acenta bu klasik gezi bölgesine sadık kalır. Dışına çıkmaz. Mesela İngiliz OntheGoTours turları. Bir örnek JOKULSARLON BUZUL GÖLÜ:
dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde edeceğiz. Ya FJADRARGLJUFUR kanyonuna ne demeli? Akıllara seza.
Tüm bu ekstra HIGHLIGHTLAR+ her gece KUZEY IŞIKLARI AVI bizim.
İşte bize özel
SKY LAGOON
VİKİNG KÖYÜ
SKAFTAFELL MİLLİ PARKI
JOKULSARLON BUZUL GÖLÜ
FOK BALIKLARI
VESTAHORN
FJADRARGLJUFUR KANYONU

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 18 ŞUBAT SALI
REYKJAVİK
Bu sabah THY İstanbul-Münih ve Icelandair Münih-Reykjvavik İzlanda uçuşları ile inanılmaz doğası olan İZLANDA’ya uçuşumuz.
Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otelimize transfer. Odalara yerleştikten sonra tur programı hakkında bilgilendirme ve akşam yemeği. Sonrasında kuzey ışıkları avı için rehberimizin belirleyeceği rotaya doğru hareket edeceğiz. İlk gecemiz bile çok özel olacak.

II. GÜN: 19 ŞUBAT ÇARŞAMBA
İZLANDA’NIN ALTIN ÇEPERİ:
Golden Circle: Þingvellir Milli Parkı, Gulfoss Şelalesi, Geysir.
Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından kuzey ışıkları avına çıkacağız.
3,5 saat araç yolculuğu, 250 km.

III. GÜN: 20 ŞUBAT PERŞEMBE
Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell
4 saat araç yolculuğu, 300 km.
ve 3 saat kolay yürüyüş.
Bu + günde programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve akabinde kuzey ışıkları avı.

IV. GÜN: 21 ŞUBAT CUMA
Skaftafell Buzulu, Jokulsarlon, Vestrahorn
3 saat araç yolculuğu, 200 km. 2 saat kolay yürüyüş.
Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlayacağız. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam edeceğiz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra adanın doğu tarafına doğru devam edip İzlanda’nın en nefes kesen manzaralarından birini sunan Vestrahorn’a varacağız. Burada kısa bir yürüyüş sonrası Viking Köyü’nü görüp otelimize doğru yola çıkacağız.

V. GÜN: 22 ŞUBAT CUMARTESİ
Dyrhólaey, Selfoss, Sky Lagoon, Reykjavik
4 saat araç yolculuğu, 400 km. 1 saat kolay yürüyüş.
Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri, İzlanda gibi soğuk ve imkanların çok olmadığı bir coğrafyada vaha gibi Hveragerði seraları yer alıyor. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Reykjanes Milli Parkı üzerinden İzlanda’nın en yeni harikalarından Sky Lagoon’e geçiyoruz.. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

VI. GÜN: 23 ŞUBAT PAZAR
Dönüş
Sabah erken saatte havalimanına transferimiz. Icelandair Münih uçuşu. Ardından THY Münih-İstanbul uçuşu. İstanbul’umuza varışımız. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı: 2.350 Avro
Single ve triple fiyat sorunuz
+
Uçuşlar
THY+ICELANDAİR
İstanbul-Münih-Reykjavik gidiş ve dönüş uçuşları.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
o REYKJAVİK Icelandair Natura ya da özenle seçeceğimiz benzer bir otelde ve KALFAFELL Fosshotel Nupar ya da özenle seçeceğimiz benzer bir otelde oda kahvaltı konaklama
o 2 akşam yemeği
o Doğa, doğa, doğa, olağanüstü bir doğanın içinde tüm geziler ve transferler
o Tüm müze ve ören yeri girişleri
o İzlanda’da en iyi, en özenli Türkçe rehberlik hizmetleri
o Sky Lagoon giriş ücreti
o Seyahat sigortası
o BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
o Uçuşlar
o Öğle yemekleri
o 3 akşam yemeği ve yemeklerde alınacak içkiler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!